Tájékoztatás

Tisztelt Szülők!

Hajdúböszörmény Város Polgármestere 2020. március 16. napjától kezdődően rendkívüli szünetet rendelt el a Városi Bölcsőde és az önkormányzati fenntartású óvodák esetében, melyhez csatlakoztak a nem önkormányzati fenntartású óvodák is. A rendkívüli szünet ideje alatt a szülő/törvényes képviselő köteles gondoskodni gyermeke felügyeletéről. Abban az esetben, ha a gyermek otthoni felügyelete nem megoldható gyermekfelügyeletet lehet igényelni intézményeinktől. Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy erre csak rendkívül indokolt esetben kerülhet sor. Ilyen eset lehet, ha a szülő egészségi állapota, családi körülményei miatt nem tudja biztosítani gyermeke számára az otthoni felügyeletet. A szülő munkavégzési kötelezettségének teljesítése miatt csak akkor tudjuk fogadni a gyermekeket, ha a szülő járványügyi feladat vagy közfeladat ellátásában vesz rész. (pl. egészségügyi, közbiztonsági feladatellátást végez, vagy közszolgáltatás biztosításában vesz részt). A gyermekfelügyelet iránti igényt az érintett intézményvezetők felé kell jelezni, aki fenti szempontokat mérlegelve dönt az ellátás biztosításáról.

Felhívom szíves figyelmüket, hogy a járvány terjedésének megakadályozása, csökkentése érdekében mindannyiunk közös érdeke, hogy minél többen maradjunk otthon!

Megértésüket köszönjük!
Hajdúböszörmény, 2020. április 17.
Hajdúböszörmény Város Önkormányzata
fenntartó