Bodaszőlői tagóvoda

A Napsugár Óvoda tagóvodája a várostól 15 kilométerre található Bodaszőlőn, egy udvarban, de két épületben négy gyermekcsoporttal működik. A 2012-ben épített új óvoda minden igényt kielégítő, korszerű, 50-60 gyermek befogadására alkalmas épület. A csoportszobák tágasak, napfényesek, mindegyikhez terasz tartozik, az egyéni fejlesztésekhez logopédiai szoba áll rendelkezésünkre. A régi épület méreteiben, komfortosságában elmarad az újtól, de esztétikailag szemet gyönyörködtető, meleg, puha fészket biztosít a 2 csoportba idejáró 40 gyermeknek. Az óvoda az erdő mellett található, melyet minden évszakban maximálisan kihasználnak óvodásaink. A településrészen az óvodáskorú gyermekek száma az elmúlt tizenöt év alatt négyszeresére nőtt. A környező városokból folyamatosan kiköltöző, az esetek többségében sokgyermekes családok, óvodai férőhellyel kapcsolatos igényeit most már ki tudjuk elégíteni. Az óvodánkba járó gyermekek között magas a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek száma, ezért ők sokkal nagyobb segítséget, figyelmet, gondoskodást, szeretetet igényelnek. Bekapcsolódtunk az óvodai fejlesztő programba (IPR), melynek alkalmazásával enyhíthettünk a hátrányokon. Óvodánk 1991 óta néphagyomány-ápoló programmal dolgozik. Feltártuk a helyi néphagyományokat, kiemelve a kismesterségeket, és a gyermekek befogadó szintjén bevittük az óvoda mindennapi életébe. A néphagyományok számtalan lehetőséget nyújtanak nevelőmunkánk megvalósításához, színesebbé, érdekesebbé, vonzóbbá teszik a gyermekek számára az óvodai életet. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy programjainkhoz megnyerjük a családokat. A szülők, nagyszülők mindig is szívesen fogadnak bennünket otthonukban. Tapasztalatszerzés céljából sűrűn ellátogatunk a kiskertekbe, gazdaságokba élvezzük egy-egy néphagyomány felidézését. A szűkebb környezet megismerése mellett nagyon fontosnak érezzük az óvodából való kitekintést, mely elengedhetetlen a hátránykompenzálás és a projektmódszer megvalósítása szempontjából. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy maradandó élményeket nyújtsunk kirándulásainkkal, élményszerzéseinkkel. Örömmel vezetjük a szülők klubját, ahol a fiatal anyukák a nagyszülőkkel együtt sütnek, főznek, ismerkednek a gyermeknevelés rejtelmeivel, az egészséges életmód lényegével.